Reprezentant Vânzări prin Telefon Iaşi

localitățile: Iași
Email hr: ana.vlasie@drmax.ro
Nume: Ana Vlasie
Telefon: 0754 779 523
ariile: Vânzări

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei promova numele, imaginea și serviciile Mediplus, în relația cu clienții;
  • Vei stabili, menține și dezvolta relații de afaceri cu toți clienții alocați;
  • Vei contacta clienții periodic prin intermediul telefonului, după un orar și cu o frecvență prestabilită de comun acord cu aceștia;
  • Vei construi planuri de acțiune pentru fiecare client din portofoliu, vei urmări și vei fi responsabil de atingerea planului de vânzări;
  • Vei promova oferta de produse, ofertele speciale Mediplus și vei prelua comenzile și precomenzile de la clienți;
  • Vei negocia condițiile comerciale conform planului de acțiune setat împreună cu managerul direct;
  • Vei prelua, filtra și transmite toate informațiile de la clienți și din piața pharma către echipa de vânzări (manager/echipă colaboratoare);
  • Vei menține și dezvolta relații de colaborare cu reprezentanții medicali ai tuturor furnizorilor de pe zona alocată.

Ce așteptăm de la tine?

  • Să ai experiență în vânzări directe sau prin telefon de minim 1 an; constituie un avantaj experiența în piața pharma;
  • Să ai excelente abilități de comunicare, relaționare și organizare;
  • Să fii orientat către client și către rezultate;
  • Să fii familiarizat cu suita Microsoft Office, la nivel avansat.

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, acces la platforma e-learning și Bookster;
  • Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Ești interesat/ă de această poziție?

Faceți clic pentru a încărcaDimensiunea maximă permisă a fișierului este 2 Mo.
Tipuri de documente acceptate: .pdf, .doc, .docx, .jpg, .png

Consent

Acest consimțământ este acordat de bunăvoie și poate fi oricând revocat în scris și fără a fi necesar să oferi o justificare, prin trimiterea unei solicitări, la următoarele coordonate: dpo@drmax.ro. Dacă îți exerciți dreptul de retragere a consimțământului, începând cu acel moment datele tale vor fi șterse din baza noastră de date.