Project Manager CRM & ERP

localitățile: Head office
Email hr: corina.tudorache@drmax.ro
Last name Corina Tudorache
Telefon: 0722185101
ariile: Sediul Central

Acest post este disponibil în cadrul Departamentului IT – Business Applications

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei planifica, vei administra și vei coordona analiza tuturor iniţiativelor de schimbare generate de zonele de business și suport (departamente) alocate pentru a furniza toate informaţiile necesare pentru a lua o decizie privind implementarea schimbării.
  • Vei monitoriza portofoliul de iniţiative al departamentelor și vei acţiona ca punct unic de contact pentru acestea în ceea ce privește iniţiativele de schimbare.
  • Vei coordona proiectele individuale și/sau proiectele multiple care au legatură între ele sau sunt dependente unul de celalalt împreună cu activităţile asociate, pentru a facilita atingerea beneficiilor strategice sau obiectivelor proiectelor/programelor din portofoliul individual.
  • Vei efectua activităţile de Project/Program management pentru a te asigura de atingerea nivelelor prestabilite de Scop, Calitate, Timp si Cost, așa cum sunt ele definite și aprobate pentru respectivele Proiecte/Programe.
  • Vei colecta iniţiativele de schimbare din cadrul Dr. Max.
  • Vei identifica posibilităţile de optimizare a timpului de implementare a cerinţelor, precum și sinergiile dintre iniţiative în vederea eficientizării consumului de resurse.
  • Vei identifica, semnala și adresa riscurile și dependentele manifestate la nivelul portofoliului de iniţiative al Dr. Max.
  • Vei participa la monitorizarea realizării beneficiilor estimate pentru proiect prin analize periodice comparative între indicatorii estimaţi și cei realizaţi.
  • Vei realiza bilunar prioritizarea proiectelor la nivel de Dr. Max.
  • Vei coordona activitatea de bugetare, vei analiza și vei propune scenarii de implementare pentru portofoliul de proiecte pentru anul următor.
  • Vei elabora și vei întreţine un plan de proiect în care sunt incluse etapele și activitățile necesare derulării proiectului, interdependențele dintre acestea, resursele umane responsabile de îndeplinirea activitătilor planului, precum și termenele limită de respectat în vederea realizării scopului proiectului.
  • Vei identifica membrii echipei de proiect si vei aloca responsabilităţi individuale acestora.
  • Vei coordona, vei monitoriza și vei motiva membrii echipei de proiect în vederea îndeplinirii responsabilitaţii alocate acestora.
  • Vei coordona procesul de selecţie al furnizorilor, precum și al resurselor externe consolidând cerințele de îndeplinit și fiind implicat în negocierile cu aceștia.
  • Vei administra bugetul aferent furnizorilor implicati în proiect urmărind permanent optimizarea costurilor proiectului.
  • Vei monitoriza derularea contractelor încheiate în cadrul proiectului pe durata de viaţă a proiectului; vei verifica furnizarea livrabilelor și respectarea termenelor agreate.
  • Te vei asigura că toate activităţile majore care ar trebui să fie în scopul proiectului sunt evidenţiate și sunt evaluate din punct de vedere al fezabilităţii și riscurilor, de toate părţile implicate.
  • Vei identifica și vei rezolva riscurile și problemele apărute în cadrul proiectului, vei media conflictele și vei facilita obţinerea deciziilor.
  • Vei elabora și executa planul de comunicare; vei identifica mesajele, audienţa, frecvenţa și canalele de transmitere a acestora.
  • Vei organiza ședinţe periodice de status cu membrii echipei de proiect.
  • Vei transmite periodic către management sumar executiv referitor la stadiul proiectului.
  • Vei organiza Steering Committee în vederea prezentării periodice a progresului proiectului și obţinerii deciziilor necesare.
  • Vei analiza îndeplinirea elementelor Scop, Calitate, Timp și Cost comparat cu estimările realizate după finalizarea fazei de analiză din proiect.

Ce așteptăm de la tine?

  • Să ai studii superioare finalizate;
  • Să ai cunoştinţe detaliate despre procedurile şi standardele IT.
  • Să ai capacitate de sinteză, analiză și atenție la detalii.
  • Să ai abilităţi de comunicare.
  • Să ai abilităţi de negociere;
  • Să ai capacitate de a construi echipe coezive/Leadership;
  • Să ai experiență relevantă ca Project Manager/Program Manager

What do we offer?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
  • Mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil;
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, acces la platforma e-learning și Bookster;
  • Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Ești interesat/ă de această poziție?