Maintenance Technician Craiova

localitățile: Craiova
Email hr: roxana.petrache@drmax.ro
Nume: Roxana Petrache
Telefon: 0745106088
ariile: Logistică

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei opera mentenanța permanentă a instalațiilor tehnologice din cadrul depozitelor (linii transportoare, roboți industriali, echipamente de stivuit, împachetare, sigilare), prin verificări periodice planificate, astfel încât să asiguri funcționarea continuă a acestora, fără întreruperi;
  • Vei efectua reviziile generale în funcție de fișa tehnică;
  • Îți vei însuși și vei respecta indicațiile producătorului cu privire la funcționarea tuturor instalațiilor și te vei informa în mod continuu despre modificările care apar;
  • Vei interveni ori de câte ori este necesar pentru remedierea imediată și fără întârziere a defectelor care intervin în cadrul instalațiilor;
  • Vei participa la instalarea noilor componente și a pieselor de schimb pentru instalații;
  • Vei fi responsabil de stocul pieselor de schimb din gestiunea proprie pentru instalații, respectiv vei ține evidența intrărilor și a ieșirilor din gestiune;
  • Vei ține evidența consumabilelor pentru funcționarea continuă a instalațiilor și vei asigura un nivel optim de stoc al acestora;
  • Vei aplica soluții pentru optimizarea consumului de energie electrică;

Ce așteptăm de la tine?

  • Să fii absolvent studii medii/superioare în domeniul tehnic;
  • Să deții cunoștințe tehnice de specialitate și experiență de minim 6 luni în domeniu (experiența în întreținerea benzilor transportoare reprezentând un avantaj);
  • Să cunoști limba engleză la nivel mediu;
  • Să deții abilități de operare pachet Microsoft Office la nivel mediu/avansat.
  • Să fii atent la detalii și organizat;
  • Să fii orientat spre munca în echipă.

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi
  • Oportunitatea de a-ți desfășura activitatea la standarde internaționale împreună cu o echipă de profesioniști, în depozite cu dotări tehnice și echipamente de cea mai bună calitate
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training, a platformei de e-learning și accesului gratuit la Bookster
  • Venit salarial format din salariul fix competitiv plus bonusuri de performanță în funcție de rezultatele obținute și sporuri pentru activitățile suplimentare
  • Tichete de masă în valoare de 40 lei/zi lucrată, conform legislației în vigoare
  • Bonusuri pentru angajați și cadouri pentru copiii acestora, cu ocazia diverselor sărbători
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale

Ești interesat/ă de această poziție?

Faceți clic pentru a încărcaDimensiunea maximă permisă a fișierului este 2 Mo.
Tipuri de documente acceptate: .pdf, .doc, .docx, .jpg, .png

Consent

Acest consimțământ este acordat de bunăvoie și poate fi oricând revocat în scris și fără a fi necesar să oferi o justificare, prin trimiterea unei solicitări, la următoarele coordonate: dpo@drmax.ro. Dacă îți exerciți dreptul de retragere a consimțământului, începând cu acel moment datele tale vor fi șterse din baza noastră de date.