Operator Calculator – Mogoșoaia

localitățile: Mogoșoaia
Email hr: roxana.petrache@drmax.ro
Nume: Roxana Petrache
Telefon: 0745106088
ariile: E-commerce

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei asigura și respecta păstrarea în condiții optime a produselor și a tuturor bunurilor cu care vei intra în contact în îndeplinirea sarcinilor de serviciu;
  • Vei participa activ la inventarele programate sau la cele inopinate;
  • Vei ține permanent legătura cu Șefii de Operații pentru asigurarea fluidității procesului;
  • Vei opera facturile, avizele de transfer și credit-notele în programul informatic implementat în depozit;
  • Vei printa comenzile și vei urmări progresul acestora în sistemul de gestiune și vei interveni în cazul comenzilor blocate;
  • Vei opera diverse tranzacții în programele informatice utilizate în cadrul punctului de lucru;
  • Vei opera retururi și/sau anulări comenzi client, cu verificarea conformității produselor returnate;
  • Vei efectua sarcini administrative și orice alte sarcini trasate de superiorul direct, urmărind buna desfășurare a activității în depozitul e-commerce;
  • Vei genera diverse rapoarte către superiorul direct;
  • Vei actualiza informații relevante în sistemul informatic privind produsele, partenerii, alte dicționare;
  • Vei folosi dispozitivele electronice de scanare, integrate cu programul informatic de gestiune a depozitului, în operațiunile specifice fluxului de mișcare a mărfurilor (recepție, alocare/mutare pe locații, picking, împachetare, livrare, inventariere), conform procedurilor de lucru interne;
  • Vei coordona, planifica și controla activitatea lucrătorilor alocați pe tura și operațiunea de care ești responsabil;
  • Vei participa activ la procesele de recepție, picking și packing;
  • Vei supraveghea și te vei asigura în permanență că distribuirea sarcinilor de pe tura ta corespunde volumului de lucru;
  • Vei centraliza numărul de linii neconforme pentru lucrătorii de pe tura de care ești responsabil;

Ce așteptăm de la tine?

  • Să ai studii medii sau universitare;
  • Să cunoști limba engleză la nivel mediu;
  • Să cunoști pachetul Microsoft Office (Excel, Word) la nivel mediu;
  • Să ai experiență anterioară în supervizarea de echipe;
  • Să ai abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Să ai orientare către rezultate și performanță;
  • Să ai o bună organizare, planificare și coordonare;

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Oportunitatea de a-ți desfășura activitatea la standarde internaționale împreună cu o echipă de profesioniști, în depozite cu dotări tehnice și echipamente de cea mai bună calitate;
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training, a platformei de e-learning și accesului gratuit la Bookster;
  • Venit salarial format din salariul fix competitiv plus bonusuri de performanță în funcție de rezultatele obținute și sporuri pentru activitățile suplimentare;
  • Tichete de masă în valoare de 40 lei/zi lucrată, conform legislației în vigoare;
  • Bonusuri pentru angajați și cadouri pentru copiii acestora, cu ocazia diverselor sărbători;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale;
  • Transport asigurat;

Ești interesat/ă de această poziție?

Faceți clic pentru a încărcaDimensiunea maximă permisă a fișierului este 2 Mo.
Tipuri de documente acceptate: .pdf, .doc, .docx, .jpg, .png

Consent

Acest consimțământ este acordat de bunăvoie și poate fi oricând revocat în scris și fără a fi necesar să oferi o justificare, prin trimiterea unei solicitări, la următoarele coordonate: dpo@drmax.ro. Dacă îți exerciți dreptul de retragere a consimțământului, începând cu acel moment datele tale vor fi șterse din baza noastră de date.