Area Sales Manager Wholesale Third Party Cluj

localitățile: Cluj-Napoca
Email hr: oana.tutu@drmax.ro
Nume: Oana Tutu
Telefon: 0720.022.833
ariile: Vânzări

Acest post este disponibil în cadrul Departamentului Wholesales Third Party – Vest.

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei participa la procesele de recrutare, dezvoltare și organizare a echipei coordonate;
  • Vei asigura aplicarea politicii generale și specifice de vânzări, stabilite în colaborare cu managementul companiei și trasate de către superiorul direct și vei asigura adaptarea acesteia la condițiile concrete de piață, în limitele politicii comerciale;
  • Vei asigura promovarea ofertelor de produse, servicii și politicii relaționale cu clienții, împreună cu echipele din subordine;
  • Vei propune și implementa, împreună cu echipa coordonată, rutele zilnice de vizitare a clienților;
  • Vei stabili obiective pentru echipa coordonată, vei valida planurile de acțiune la nivel de client și te vei asigura de realizarea acestora;
  • Vei evalua clienții din punct de vedere al nivelului de garantare a soldului către distribuitori, vei realiza planul de garantare și vei comunica planul către echipa coordonată;
  • Vei identifica toate informațiile care pot impacta negativ indicatorii financiari ai clientului și care pot genera risc de neîncasare a sumelor datorate de către acesta companiei și vei furniza informațiile departamentelor relevante.

Ce așteptăm de la tine?

  • Să ai experiență anterioară în vânzări și coordonare de echipe;
  • Să ai bune abilități de comunicare și adaptare;
  • Să ai abilități de planificare și organizare;
  • Să ai studii superioare finalizate;
  • Să fii o fire analitică, orientată către soluții și rezultate;
  • Să poți adapta deciziile la situațiiile apărute;
  • Să ai carnet de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări.

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, acces la platforma e-learning și Bookster;
  • Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
  • Tichete de masă în valoare de 40 lei/zi lucrată;
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei ;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Ești interesat/ă de această poziție?

Faceți clic pentru a încărcaDimensiunea maximă permisă a fișierului este 2 Mo.
Tipuri de documente acceptate: .pdf, .doc, .docx, .jpg, .png

Consent

Acest consimțământ este acordat de bunăvoie și poate fi oricând revocat în scris și fără a fi necesar să oferi o justificare, prin trimiterea unei solicitări, la următoarele coordonate: dpo@drmax.ro. Dacă îți exerciți dreptul de retragere a consimțământului, începând cu acel moment datele tale vor fi șterse din baza noastră de date.