Regional Sales Manager Wholesale Third Party

localitățile: Mogoșoaia
Email hr: oana.tutu@drmax.ro
Nume: Oana Tutu
Telefon: 0720.022.833
ariile: Vânzări

Acest post este disponibil în cadrul Departamentului Wholesales Third Party – Sud.

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei coordona și monitoriza activitatea echipei din subordine, formate din Area Sales Manager;
  • Vei stabili obiectivele specifice lunare/trimestriale/semestriale anuale pentru echipa coordonată și vei monitoriza indicatorii relevanți pentru atingerea acestora;
  • Vei asigura excelență profesională în relația cu clienții;
  • Vei dezvolta, motiva și evalua echipa coordonată, punând accent pe crearea unui mediu propice dezvoltării și învațării, în scopul atingerii obiectivelor de business;
  • Vei determina strategii de dezvoltare a zonei alocate și vei fixa obiective pe procese, rezultate pentru echipele locale;
  • Vei elabora, negocia și implementa bugetul de venituri și cheltuieli al zonei alocate;
  • Vei reprezenta compania în relațiile cu partenerii și autoritățile de stat.

Ce așteptăm de la tine?

  • Să ai experiență în retail de cel puțin 3 ani;
  • Să ai studii superioare finalizate;
  • Să ai excelente abilități de planificare și organizare;
  • Să ai orientare către business și spre rezultate;
  • Să ai foarte bune abilități de comunicare și adaptare;
  • Să ai inițiativă, flexibilitate și perseverență;
  • Să ai bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office;
  • Să cunoști limba engleză la nivel avansat;
  • Să ai carnet de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări.

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, acces la platforma e-learning și Bookster;
  • Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
  • Tichete de masă în valoare de 40 lei/zi lucrată;
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei ;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Ești interesat/ă de această poziție?

Faceți clic pentru a încărcaDimensiunea maximă permisă a fișierului este 2 Mo.
Tipuri de documente acceptate: .pdf, .doc, .docx, .jpg, .png

Consent

Acest consimțământ este acordat de bunăvoie și poate fi oricând revocat în scris și fără a fi necesar să oferi o justificare, prin trimiterea unei solicitări, la următoarele coordonate: dpo@drmax.ro. Dacă îți exerciți dreptul de retragere a consimțământului, începând cu acel moment datele tale vor fi șterse din baza noastră de date.