Specialist Administrare Personal

localitățile: Mogoșoaia
Email hr: corina.tudorache@drmax.ro
Nume: Corina Tudorache
Telefon: 0722185101
ariile: Sediul Central

Care sunt responsabilitățile postului?

  • Vei întocmi contractele de muncă pentru persoanele nou încadrate în muncă;
  • Vei întocmi actele adiționale privind modificările survenite și deciziile privind încetarea contractelor de muncă/suspendarea contractelor de muncă;
  • Vei completa, verifica și transmite Registrul General privind Evidența Salariaților;
  • Vei consilia angajații în privința contractelor de muncă încheiate și în privința modalității și a termenului de închidere contracte de muncă;
  • Vei elibera adeverințele (de vechime, de stagiu cotizare 6 luni, pentru concediu de creștere și îngrijire copil, adeverințe de șomaj, etc);
  • Vei gestiona dosarele de personal;
  • Vei arhiva documentele de personal.

Ce așteptăm de la tine?

  • Să ai studii superioare finalizate;
  • Să ai minim 3 ani experiență pe un rol similar;
  • Să ai atestat Inspector Resurse Umane;
  • Să ai cunoștințe avansate de legislația muncii;
  • Să ai experiență în operare Charisma HCM (reprezintă avantaj);
  • Să ai excelente abilități de comunicare;
  • Să ai excelente abilități de organizare și atenție la detalii;
  • Să ai o bună capacitate de analiză și sinteză ;
  • Să fii o persoană implicată și responsabilă;
  • Să ai cunoștințe avansate de MS Office;
  • Să ai cunoștințe de limba engleză.

Ce îți oferim?

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de retail farmaceutic și distribuție cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
  • Mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil;
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, acces la platforma e-learning și Bookster;
  • Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Ești interesat/ă de această poziție?

Faceți clic pentru a încărcaDimensiunea maximă permisă a fișierului este 2 Mo.
Tipuri de documente acceptate: .pdf, .doc, .docx, .jpg, .png

Consent

Acest consimțământ este acordat de bunăvoie și poate fi oricând revocat în scris și fără a fi necesar să oferi o justificare, prin trimiterea unei solicitări, la următoarele coordonate: dpo@drmax.ro. Dacă îți exerciți dreptul de retragere a consimțământului, începând cu acel moment datele tale vor fi șterse din baza noastră de date.